Kop SFSBorac160917

U utakmici poslednjeg kola Zone Zapad u sezoni 2017/18 Kopaonik je pred svojom publikom poražen od ekipe FK Jedinstvo (Mijatovac) rezultatom 4:1.

Strelci za Kopaonik bili su: Vilimonovic u 25. i Mehmedi u 64. minutu a golove za goste postigli su Stanković u 43. i 77. i Radenković u 68 i 90 minutu utakmice.

Na kraju prvenstva FK Kopaonik je zauzeo 4. mesto sa osvojenih 53 boda uz gol razliku 61:36.

Iz Zone Zapad u viši rang takmičenja ide SFS Borac koji je novi član Srpske lige Istok dok će u nižem rangu igrati Poljoprivrednik, Bošnjane, Sloga (Ćićevac) i Napredak (Drenovac).

Novi članovi Zone Zapad su Tabane (Jagodina), Trstenik PPT povrtnici iz Srpske lige kao i prvaci Pomoravskog okruga - Rembas iz Resavice i Rasinskog Okruga - Jastrebac iz Velikog Šiljegovca, kao i pobednici baraža drugoplasiranih ekipa pomoravskog Rasinskog Okruga i predstavnik Topličkog okruga.